Hősök Napja megemlékezés
Önkormányzat
Turisztika
Művelődési ház

Szeptember 17-én településünk háborús hősire emlékeztünk.

Hősök Napja megemlékezés bejegyzés borítóképe

Szeptember 17-én a búcsúi szentmisét követően, a vonyarcvashegyi temetőben településünk háborús hősire emlékeztünk. A himnusz eléneklését követően Sági Béla szavalta el az erre az alkalomra írt versét, majd megemlékező beszédet mondott Pali Róbert polgármester. Ezt követően Bujtorné Nagy Judit vezetésével műsort adott a Vonyarcvashegyi Énekkar, szólót énekelt Miklós Rozália és Őri Sára , hegedűn Papiezné Kertay Beatrix működött közre. A megemlékezés végén az önkormányzat nevében Pali Róbert polgármester és Horváth Tamás képviselő, a leszármazottak képviseletében Szabó Imre és Balogh Rudolf, a Vonyarcvashegyi Nyugdíjas Klub képviseletében pedig Simon László és Nagy Tibor megkoszorúzta a világháborús emlékműveket. A megemlékezésen közreműködött a Zalai Balaton-part Ifjúsági Fúvószenekar Kiss Tamás karnagy vezetésével.

Sági Béla: Naplók Sora..

Boldog asszony anyánk,
Vigyázza örök álmotok
Kik a legdrágábbat értünk,
A hazának adtatok.
Virágokkal díszített peron,
Intett búcsút, nektek.
A bajtársakon kívül,
Csak az asszony utolsó csókja maradt,
Ízében; a remény a szeretet.
Nekünk az emlék.
A bajtársak naplója,.
Hogy egy szót még
Hallhatunk róla.
De keserű mit a penna papírra vésett,
Egy golyó A szívénél ütötte át a vértet.
A virág mely egykor a peront borította
Fejfának lett a takarója.
Mellette naplója.
Benne, hozzánk is szól utolsó
Pár Sora:
Bármi is jő;
Ne féljetek ;
Emlékezzetek ;
Higgyetek ;
És Szeressetek!
A helyes útról ne térjetek le soha,
Még akkor se,
Ha bemocskol annak pora.